Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

W dzisiejszym wpisie chciałabym Ci pokazać zestawienie stron i aplikacji, dzięki którym poćwiczysz gramatykę. Angielska gramatyka sprawia prawie każdemu wiele kłopotów. Mi kiedyś również;). Mam nadzieję, że poniższe propozycje będą dla Ciebie inspiracją do dalszego rozwoju językowego.

Moje top 5:

1. Na zajęciach, które prowadzę często odsyłam moich kursantów do tej strony Perfect English Grammar. Znajdziesz tu prosto wytłumaczoną teorię oraz ćwiczenia, które są interaktywne. Szczególnie, jeśli sprawiają Ci kłopot angielskie czasy, strona ta jest dla Ciebie. Wszystko jest w języku angielskim. Dodatkowo, subskrybując Perfect English Grammar PLUS, otrzymasz dostęp do jeszcze większej ilości ćwiczeń.

2. Na stronie Ingless również odkryjesz zrozumiale wytłumaczoną teorię oraz dużo zdań przykładowych. Wszystko w języku polskim

3.British Council to sprawdzona strona przygotowana z niesamowitą starannością. Znajdziesz tam praktycznie każde zagadnienie gramatyczne oraz interaktywne ćwiczenia.

4. Strona Oxford Practice Grammar pozwala na dobranie poziomu trudności zadań gramatycznych do Twojego aktualnego. Możesz wybrać 3 poziomybasic, intermediate oraz advanced.

5.Last but not least (ostatni, ale nie mniej ważny) jeśli lubisz aplikacje polecam Uczsiejezyka.plPoćwiczysz tam nie tylko gramatykę, ale nauczysz się nowych zwrotów i niezbędnych słówek.

Pamiętaj practice is everything (praktyka to wszystko) to jedyna droga, aby opanować jakikolwiek język. Każdy popełnia błędy, nawet native speakerzy, ale nie można zostać mistrzem angielskiej gramatyki, jeśli się jej nie używa. Wiem, że nie zawsze możliwy jest kontakt z żywym językiem, ale możesz szlifować go np. wykonując ćwiczenia z gramatyki online. Wykorzystaj podane strony, aby zastosować angielską gramatykę w praktyce.


Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę. Stworzyłam darmowy mini poradnik – możesz go pobrać bezpłatnie w darmowych materiałach.

Jeśli zastanawiasz się, co jest poprawne “Depend on” czy “depend of”? “For” czy “since”? “Boring” czy “bored”? 
A jakie Ty masz doświadczenia z nauką angielskiej gramatyki? 


Chcesz opanować angielskie czasy?

Już w sprzedaży e-book z ćwiczeniami

Ogarnij Angielskie Czasy Raz na Zawsze, dzięki któremu opanujesz NIEZBĘDNE CZASY I STRUKTURY, z którymi wyrazisz wszystko to, co chcesz.

 

O MNIE

Jestem magistrem filologii angielskiej, ze specjalizacją komunikacja w biznesie (communication in business) gdzie zdobyłam wiedzę i kompetencje z zakresu umiejętności komunikacji z klientami z różnych krajów i kultur, prezentacji, pracy w zespole oraz pisania na potrzeby środowiska biznesowego. Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *